72. oddíl Skauti Tučňáci Tříkrálová sbírka u Tučňáků
Tříkrálová sbírka u Tučňáků Tisk
Napsal uživatel Zip   
Neděle, 08 Leden 2017 18:06

Podruhé jsme se účastnili s kluky tříkrálové sbírky.

 

Nutno podotknout, že počasí nám letos svými nízkými teplotami nepřálo, ale my jsme se nenechali odradit. Posilněni malým občerstvením na faře a hlavně požehnáním od pana faráře, jsme se vydali koledovat. Káždý z našich devíti „králů“ měl svůj úkol. Branky s Rozverem hráli na flétnu, Alexandr přednášel tříkrálovou žehnací básničku, Misho a Perníček rozdávali cukr a informační letáky a také zpívali ostošest. Misho nám počítal statistiku. Klaun, jakožto nejvyšší král, popisoval dveře a Terezka s Túčou pěly a vodily kluky. Koledovali jsme tak poctivě, že jsme dokonce dostali i sladkosti. V půlce sbírky jsme se museli vrátit do klubovny, ohřát si zmrzlé prsty na rukou i nohou a občerstvit se a pak jsme pokračovali dál. A naše letošní statistika? 30 otevřených dveří ku 30 neotevřeným dveřím :-)

 

Zapsala Túča

Účast: Dřepař, Alexandr, Misho, Perníček, Rozver, Terezka, Klaun, Branky

 

 

Nejbližší akce

8. 4. Svojsíkův závod (skauti), oddílové závody (vlčata)

Bodování celooddílové


Celooddílové bodování

odkaz na Google dokument