72. oddíl Benjamínci Kulíšci Víkendovka Kulíšků
Víkendovka Kulíšků Tisk
Napsal uživatel Všeználek
Sobota, 04 Březen 2017 00:00

O víkendu 3. - 5. března 2017 jsme s Kulíšky vyrazili do okolí Ochoze u Brna na první družinovou víkendovku.

Sraz jsme měli v pátek již tradičně u klubovny, kde jsme naložili bagáž do auta, rozloučili se s rodiči, sedli na autobus a hurá na víkendové dobrodružství. Naším zázemím se stala fara v Ochoze u Brna, kde jsme se také hned po příjezdu ubytovali a nachystali si spaní. U večeře jsme se pak dozvěděli, že v okolních jeskyních se skrývá mocná příšera, která trápí místní lidi, a tak jsme se to rozhodli prozkoumat. Při lehkém svitu měsíčku jsme získávali indicie, které nám pomohli poodhalit, jak příšera vypadá a co dokáže. Dva potulní lovci nám nakonec poradili, jaké má slabiny a darovali nám mapu, na které byl zaznačen její pravděpodobný úkryt. Pak už jen pohádka na dobrou noc a pěkně se vyspat.

Kluci druhý den ráno samozřejmě nemohli dospat. Takže nezbývalo než se jít zahřát rozcvičkou, abychom se následně pořádně nasnídali buchtami od maminek. Ihned po snídani jsme se začali připravovat na výpravu za příšerou. Srovnali jsme historickou mapu od lovce s tou aktuální a vydali se po modré značce do údolí Říčky. Naší první cílem byla jeskyně Pekárka, kterou jsme okamžitě začali prozkoumávat. Netrvalo dlouho a našli jsme první důkaz – modré šupiny příšery. Vydali jsme se tedy hlouběji do jeskyně, ale příšeru jsme nenašli. Jen sem tam nějaký spící netopýr, a tak jsme pokračovali dál po modré okolo vývěru Říčky. Došli jsme ke skautské základně Kaprálův mlýn, kde jsme si po domluvě udělali ohýnek a opekli si špekáčky.

Po obědě a krátkém odpočinku jsme se vydali nahuru na skály směrem k Pacherovu kříži. Na Hladké skále se nám pak naskytl nádherný výhled na Moravský kras a za svitu jarního sluníčka jsme si dali odpolední svačinku. Po přechodu dalších skal a žlebů jsme nakonec došli k jeskyni Netopýrky, kde jsme opět narazili na šupiny. A tak jsme neváhali a vrhli se do útrob malé jeskyně. Plazili jsme se a prozkoumávali jednotlivé chodby, vyzkoušeli jsme si absolutní tmu a nakonec našli mocný talisman, který dodává příšeře její sílu! Při setmění jsme se vrátili zpět na faru a kluci měli chvíli klidu pro sebe. Těstoviny s mákem na večeři, zpívání s kytarou a čtení na dobrou noc. Po celém dni a 8 km v nohách kluci hned usnuli.

V neděli jsme vstávali už trochu později. A to je dobře, sbírali jsme sílu na závěrečné setkání s příšerou. Tu se nám nakonec podařilo vystopovat a po závěrečném souboji i zničit – bez svého talismanu prostě neměla šanci. Všichni měli radost, že je okolí zase o něco bezpečnější! V deset hodin nás čekala mše svatá v místním kostelíku sv. Václava. Kluci byli moc hodní, a tak od pana faráře dostali cestovní pasy. Rychle dobalit věci, uklidit faru, naobědvat se rizotem a hurá domů!

Zapsal: Všezňa

Účast: Damián, Poliš, Husky, Dominik, Franky, Pedro, Gazík, Josífek, Brepta, Vašík, Číňan, Fredy a Všezňa