72. oddíl Benjamínci Kulíšci Mikulášská besídka Kulíšků
Mikulášská besídka Kulíšků Tisk
Napsal uživatel Všeználek   
Neděle, 27 Listopad 2016 00:00

 

V sobotu ráno nás čekala generální zkouška s krátkým výletem. Setkali jsme se na Hájence a jeli společně do Katolického domu v Žebětíně, kde se mikulášská odehrávala. Než jsme se dostali na řadu, stihli jsme si zahrát několik Číňanových povedených her. Samotný nácvik proběhl celkem hladce. Kluci byli nachystaní i se všemi převleky a rekvizitami. Byli opravdu šikovní, a proto jsme se hned po přesunu do Kohoutovic odměnili obědem a opět několika hrami, mezi které patřilo i záhadné městečko Palermo. Krátce po jedné hodině jsme se rozešli domů a netrpělivě vyčkávali na neděli. Ještě než samotná mikulášská besídka v neděli začala, museli jsme se všichni chystat a převlékat, protože jsme byli hned druzí na řadě. Naše vyprávěná pohádka o Sněhurce sklidila velký potlesk. Nejen samotná Sněhurka, kterou hrál Číňan, ale i pan král hraný Huskym, Macecha ztvárněná Josífkem, Vašík jako lovec, dva policisté Pedro a Paťa, a spousta horníčků obsazených Dominikem, Damiánkem, Kubíkem, Ráďou a Gazíkem. Škoda jen, že Franky byl nemocný a nemohl s námi hrát, ale příští rok bude určitě zdravý. Po nás bylo ještě mnoho vystoupení, plné legrace, které jsme si užili už jako publikum. Nakonec přišel Mikuláš s anděly a čerty a všem rozdal malý balíček. Příští rok se budeme opět těšit a snad se nám opět povede taková dobrá scénka jako letos.

Zapsal: Fredy

Účast: Kubík, Damián, Paťa, Husky, Dominik, Pedro, Gazík, Josífek, Ráďa, Vašík, Číňan, Fredy a Všezňa

 

 

 

Nejbližší akce

8. 4. Svojsíkův závod (skauti), oddílové závody (vlčata)